David Videlka: O postup sa určite pobijeme

Na úvod novej sezóny sme vyspovedali novú martinskú posilu, 27-ročného českého rodáka Davida Videlku. David prichádza do Martina z extraligových Nových Zámkov, kde v minulom ročníku odohral pre zranenie len časť sezóny. Vo svojej kariére pôsobil aj v Detve, s ktorou dokázal vyhrať 1. hokejovú ligu a stal sa najproduktívnejším hráčom tímu.

Ako prebiehali rokovania o tvojom prestupe do Turca?
Už minulý rok sme boli s pánom Murčekom v kontakte, keď som ešte hral v Nových Zámkoch, ale bol som vtedy po zranení, takže sme sa dohodli, že sa ešte vyliečim a dám dokopy. Po sezóne teda prebehli rokovania a samozrejme som rád, že som tu a že môžem pomôcť Martinu.

V predošlej sezóne si musel nútene pauzovať. Nastúpiť do tréningového procesu je vždy trochu riskantné, ako sa cítiš po fyzickej stránke?
Pauzoval som asi trištvrte sezóny, takže to bolo dosť náročné. Už koncom minulého roka som začal pomaly trénovať, ale stále to koleno nebolo v optimálnej forme, tak som to nechal radšej na ďalšiu sezónu. Samozrejme počas leta som začal s kolenom cvičiť a rehabilitovať ho. Ešte to nie je úplne na sto percent v poriadku, ale verím, že do začiatku ligy to bude v pohode a budem spokojný ja, aj všetci ostatní.

Pomohol si Detve vyhrať prvú ligu, bude sa to opakovať aj v drese Martina?
Tak určite by si to prial každý, takisto aj ja, ale bude to dlhá a náročná cesta. Vieme, ako sa Bratislava posilnila, takže to nebude jednoduché. My si však v šatni veríme, je možné, že mužstvo sa ešte v priebehu sezóny doplní a budeme rovnocenným súperom hlavne pre spomínanú Bratislavu. O postup sa určite pobijeme a ja verím, že Martinu pomôžem rovnako, ako som pomohol vtedy Detve.

V ktorých oblastiach si myslíš, že budeš najväčším prínosom pre tím?
Dúfam, že budem prínosom hlavne ako tímový hráč, ale čo sa týka nejakých predností, tak sa budem snažiť ukázať najmä v útočnom pásme a v presilových hrách, a tak pomôcť tímu čo najviac. Dôležité však bude, aby sme si sadli ako formácia a predovšetkým ako tím. Keď bude tím fungovať a bude sa nám dariť, tak si myslím, že sa bude dariť aj jednotlivcom, teda aj mne.

Čo ťa najviac prekvapilo v tíme, a v čom vidíš naše silné stránky?
Prekvapilo ma najmä domáce prostredie, ktoré je tu vytvorené, sme super partia. Osobne si myslím, že ak budeme všetci ťahať za jeden povraz a mať tímového ducha, tak tým dokážeme porážať aj veľmi silné mužstvá.

Ako ťa prijali ostatní spoluhráči a aké sú tvoje prvé dojmy z klubu a ľudí čo v ňom pracujú?
Ja som od začiatku spokojný, spoluhráči ma privítali super. Cítim sa tu fajn, a ako som aj povedal, tá domácka atmosféra je tu cítiť. Nemám žiadny problém, som úplne spokojný čo sa týka na ľade aj mimo neho. Akurát teraz ma limitujú zranenia, ale dúfam, že som si ich už vyčerpal do konca sezóny a onedlho budem môcť plnohodnotne nastúpiť.

Zažil si už premiéru v martinskom drese. Aké sú tvoje pocity a dojmy zo zápasu?
Bohužiaľ, stihol som odohrať len jednu tretinu. Keď som vyšiel na ľad a uvidel tých skoro tisíc ľudí v hľadisku, tak to bolo pre mňa niečo neuveriteľné, možno až prekvapujúce, pretože som to nečakal. Atmosféra bola vynikajúca, samozrejme ma mrzí, že som neodohral celý zápas a ani ten ďalší. Martin je známy výbornými fanúšikmi a verím, že sa to ukáže aj v lige a budú nás chodiť povzbudzovať v čo najväčšom počte a budú hlavne spokojní s našou hrou.

Mimohokejová otázka na záver. Ako sa ti zatiaľ páči v Martine? Mal si už čas sa zabývať a prezrieť si naše mesto?
V Martine som už skoro mesiac, mesto som si už ako tak pochodil. Viem, že je tu krásna príroda, tú som zatiaľ nestihol navštíviť, ale určite bude na to ešte čas. Martin mi príde ako pekné mestečko, milí ľudia, zatiaľ pôsobí na mňa príjemným dojmom. Jasné, že som tu hlavne od hokeja, ale je dôležité mať aj nejaké zázemie. Bývanie mám kúsok od zimáku, takže aj to mi vyhovuje. Ako hovorím, dúfam, že sa tá spokojnosť prenesie na ľad a všetko bude tak, ako má.

Autor: Denisa Hullová, Filip Lošák