Dorastenci na úvod bez bodov, v Skalici prišlo zlepšenie v 3. tretine

Dorastenci MHA Martin vstúpili do nového ročníka Extraligy prehrou. V Skalici podľahli svojmu súperovi pomerom 5:3. Už zajtra ich čaká druhé stretnutie, v ktorom sa predstavia na ľade Dukly Trenčín. 

Priebeh stretnutia sa nevyvíjal podľa predstáv. Zverenci Branislava Stolárika inkasovali v prvej desaťminútovke tri góly. Práve po treťom presnom zásahu vystriedal Mihálika v bráne Chmelík. Záhoráci postupne navyšovali svoj náskok a po štyridsiatich minútach viedli 5:1. V tretej časti naši hráči dokázali ešte duel zdramatizovať, no na vyrovnanie už nedosiahli.

MHKM Skalica - MHA Martin 5:3 (3:1, 2:0, 0:2)

Góly a asistencie: 4. Staňo (Preč, Michálik), 8. Petrovič (Michálik), 11. Kabzáni (Cabadaj), 23. Drinka (Petrovič), 25. Petrovič (Kabzáni, Staňo) - 10. Piško (Somík), 48. Kulkovský (Piško), 49. Volček (Piško, Pekarčík)

Zostava MHA Martin: Mihálik (od 11. Chmelík) - Hubač, Hulej, Szabo, Vrtiel, Somík, Siakeľ, Petrovič - Štefánek, Fúčela, Kulkovský, Pekarčík, Piško, Poláček, Púpava, Svetlák, Šušoliak, Tabaček, Volček

Vyjadrenie trénera Branislava Stolárika:

„Zápas sme si prehrali hlavne v prvej tretine, súper nám strelil tri lacné góly a tým sme si zápas značne skomplikovali. Keďže sme museli doťahovať a viac sme sa museli venovať útočnej fáze, v ktorej sme síce dominovali, no veľké množstvo šancí sme nepremenili. Naopak súper sa znovu poľahky dostal ku ďalším dvom gólom. My sme v koncovke zlyhávali. V druhej a tretej tretine sme nepremenil príležitosti, keď sme išli trikrát sami na súperovho brankára. Nastrelili sme trikrát tyčky a vo viacerých gólových príležitostiach nás vychytal dobre chytajúci brankár súpera. V tretej tretine sme už nemali čo stratiť a skúsili sme s týmto pobabraným zápasom ešte niečo urobiť. Nechýbalo veľa a mohlo sa nám to podariť. Začali sme trochu miešať v zostave, striedali sme už v podstate len dve päťky, hrali sme striedania v ktorých sme mali na ľade päť útočníkov, hrali sme bez brankára, vyvinuli sme veľký tlak, dali sme dva góly a vytvorili sme si ďalšie veľké príležitosti, v ktorých sme zápas mohli otočiť na našu stranu. Tretia tretina sa hrala v podstate len na jednu bránu, no bohužiaľ, už nám to tam nepadlo a súper si svoj náskok udržal. Je to síce prvý zápas, no už tieto stratené body nás môžu veľmi mrzieť, keďže vieme aká náročná sezóna nás čaká."

 

 

FOTO: Jakub Ruman