Dorastenci nestačili na Trenčín, po prvom víkende ostávajú bez bodu

Dorastenci MHA Martin pokračovali svojou púťou v novou ročníku Extraligy. V druhom kole sa zverenci tandemu Branislav Stolárik - Tomáš Pokrivčák predstavili v Trenčíne. Body do tabuľky si žiaľ opäť nezapísali.

Podobne ako včera, aj dnes hráči s rytierom na hrudi rýchlo prehrávali. Domáci Trenčania sa hokejom bavili a postupne navyšovali skóre, ktoré napokon narástlo do priepastného rozdielu. Žiaľ, aj počas dnešného stretnutia museli tréneri siahnuť po striedaní brankárov. Šancu na reparát budú mať naši dorastenci už v sobotu, keď na domácom ľade privítajú Púchov.

HK Dukla Trenčín - MHA Martin 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Jankula (Karšay), 14. Karšay (Martiška), 16. Dömény (Rázga, Jakubec), 28. Obušek (Rázga, Dömény), 33. Čurlej (Jankula, Syrný), 41. Kalis (Karšay, Bórik), 56. Podhorányi (Piliar, Jaroška) - 15. Fúčela (Pekarčík), 36. Púpava (Poláček)

Zostava MHA Martin: Mihálik (od 33. minúty Chmelík) - Somík, Szabo, Hulej, Petrovič, Siakeľ, Hubač, Vrtiel - Kulkovský, Piško, Tabaček - Púpava, Poláček, Šušoliak - Fúčela, Svetlák, Pekarčík - Štefánek, Gonšor, Miľan

Vyjadrenie trénera Branislava Stolárika:

„Po včerajšom zápase som čakal, že chalanov tá prehra bude viac mrzieť, a že dnes necháme na ľade všetko. No práve to srdiečko, väčšie nasadenie, zdravá agresivita, chuť získať stratené body a pobiť sa viac o výsledok, toto všetko mi na ľade chýbalo. Súper bol lepší hlavne v individuálnych činnostiach a hlavne bol lepší v zakončení, takú istú šancu ako sme my nevyužili, oni riešili jednoducho a zakončili ju gólovou strelou. Gratulujem súperovi k výhre, nás čakajú dva domáce zápasy a k ním musíme pristúpiť určite lepšie, zodpovednejšie a s väčšou chuťou po víťazstve."

 

 

FOTO: Jakub Ruman