Dorastenci s náročným víkendom: Tentokrát však ostávajú bez bodu

Dorastenci MHA Martin počas aktuálneho víkendu odohrali zápasy 15. a 16. kola Extraligy. Ich súperom bol Liptovský Mikuláš, s ktorým si zmerali sily najskôr v domácom prostredí, následne vycestovali na Liptov. Body však do tabuľky nezískali.

MHA Martin - Draci Liptovský Mikuláš 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Góly a asistencie: 11. Kováčik (Pekarčík, Kulkovský), 13. Kulkovský (Volček) - 9. Frajt (Stas, Sejna), 21. Sejna (Stas, Kadlubiak), 31. Sejna (Kadlubiak), 32. Čupka (Sukeľ, Pavnica), 49. Frajt (Kadlubiak, Stas)

Zostava MHA Martin: Mihálik - Somík, Kalnický, Szabo, Kováčik, Siakeľ, Hubač, Kubala - Šušoliak, Poláček, Tabaček - Kulkovský, Volček, Pekarčík - Fúčela, Gonšor, Púpava

Vyjadrenie trénera Branislava Stolárika:

„V prvej tretine sme síce inkasovali ako prví, no chalani zabrali a po dobrom výkone v prvej tretine sme výsledok otočili a dostali sa do vedenia o gól. V tejto tretine sme boli lepší a hralo sa v podstate na jednu bránu. Veľká škoda, že sme strelili len dva góly a nenavýšili náš náskok o viac gólov. No bohužiaľ, prišla druhá tretina a všetko bolo inak. Prišlo uspokojenie a hrubé chyby, po ktorých nás súper nekompromisne trestal. Hneď na úvod sme po sérii chýb ponúkli súperovi vyrovnanie. V ďaľšom priebehu hral súper jednoducho, čakal na naše chyby a z rýchlych protiútokov nám strelil ďalšie dva góly. V tejto fáze hry sme hrali veľmi zle hlavne smerom dozadu, obrancovia nestíhali korčuliarsky súperovým útočníkom, útočníci nepomohli smerom dozadu, hrali sme nezodpovedne a súper to zaslúžene využil. V tretej tretine sme zredukovali zostavu na dve päťky, chceli sme ešte zabojovať o body, no prišli dve hlúpe vylúčenia, na ktoré sme počas prestávky upozorňovali a po nich ďalší súperov gól. Potom sa už len zápas dohrával, znovu sme hrali na tri päťky, no k obratu už nedošlo. Stratili sme veľmi dôležité body a neostáva nám nič iné, ako si skúsiť zobrať stratené body naspäť už v nedeľu, keď vycestujeme za tým istým súperom."

Draci Liptovský Mikuláš - MHA Martin 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 24. Stas (Kadlubiak, Tomčík), 40. Sejna (Frajt), 46. Sejna (Frajt, Stas), 58. Sejna

Zostava MHA Martin: Murín - Somík, Kalnický, Kubala, Kováčik, Szabo, Hubač - Šušoliak, Volček, Tabaček - Kulkovský, Fúčel, Pekarčík - Púpava, Poláček, Gonšor

„Je za nami veľmi zlý víkend bez bodov. Dnes vyrovnaný zápas zvládol lepšie súper, bol lepší v zakončení a zlomové momenty zvládol lepšie. V takýchto zápasoch rozhodujú malé detaily, ktoré sme nezvládli. Nevyužili sme príležitosti, ktorých sme nemali málo, súper bol naopak v zakončení lepší a lepšie vyriešil gólové situácie. Zlomovým momentom bol záver druhej tretiny, kde sme urobili úplne zbytočné a hlúpe fauly. Súperovi sme ponúkli presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil a v závere sa dostal do vedenia o dva góly. V tretej tretine prišiel lacný gól na 3-0 a štvrtý už do prázdnej brány, keď sme sa dostali aj my do presilovej hry o dvoch hráčov a následne v presilovej hre o jedného hráča sme odvolali brankára. Naskytnutú príležitosť sme nevyužili a prehrali sme ďalší dôležitý zápas. Musíme viac vychádzať z obranných činností, premeniť gólové príležitosti, musíme byť disciplinovaní, hrať jednoduchšie s väčšou túžbou po víťazstve. Niektorí hráči zaostávajú za svojími výkonmi, snažia sa dlhšie držať puk, robia zlé rozhodnutia a tým nie sú prospešní tímu. Súperovi gratulujem k víťazstvám aj k zisku dôležitých bodov, na ktoré sme my nedosiahli."