Dorastenci sa rozlúčili so sezónou prehrou: Doma nestačili na Skalicu

Dorastenci MHA Martin zápasom 18. kola play-out dnes ukončili svoju púť sezónou. Do metropoly Turca pricestovali hráči Skalice, ktorí sa napokon radovali z triumfu. Zverenci Branislava Stolárika však zvládli nadstavbovú play-out časť sezóny a v budúcej sezóne budú pôsobiť v najvyššej súťaži.

MHA Martin - MHKM Skalica 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Góly a asistencie: 9. Simonides (Fedor, Somík), 46. Šušoliak (Poláček, Lukáčik), 56. Lukáčik (Poláček, Bojnický) - 25. Mišiak (Polák, Sakmár), 30. Polák (Sakmár), 43. Filip (Mišiak, Ptáček), 51. Mišiak (Sakmár)

Zostava MHA Martin: Chmelík (od 31. minúty Mihálik) - Štípala, Janík, Šimka, Somík, Bojnický, Siakeľ - Fúčela, Ivan, Tabaček - Pekarčík, Chrastina, Matúška - Poláček, Lukáčik, Šušoliak - Fedor, Bašťovanský, Simonides

Vyjadrenie trénera Branislava Stolárika:

„Z pohľadu výsledkov to bol zlý víkend, no boli to dobré zápasy, v ktorých sme neboli horší od súperov a nechýbalo veľa, aby sme v nich boli úspešní. Hlavným dôvodom oproti zápasom, ktoré sme v poslednej dobe vyhrávali, bolo zakončenie. Opustilo nás aj trochu šťastie a nepadalo to tam tak, ako by sme si priali. Dnes sme k tomu pridali aj viacej chýb v obrane a zlú druhú tretinu, v ktorej sme nehrali dobre. Hlavne nám v nej chýbalo nasadenie a väčšia chuť po víťazstve. V závere sme sa ešte snažili zápas otočiť, bola tam od chalanov snaha, podarilo sa nám znížiť na rozdiel gólu, no ďalší gól sme už nepridali ani v hre bez brankára, aj keď šance sme si vytvorili. Mrzí nás prehra, chalanom sme veľmi priali zakončiť sezónu víťazstvom."

 

 

FOTO: Jakub Homoľa