Dorastenci úspešní v derby! O výhre rozhodla prvá tretina

Dorastenci MHA Martin majú za sebou úspešný víkend. Po včerajšom triumfe nad Púchovom si zverenci Branislava Stolárika dokázali poradiť aj so Žilinou.

Martinčania duel otvorili vo veľkom štýle. Už v druhej tretine sa presadil Poláček, ktorý načal súpera hneď v úvode. O pár minút na to sa v presilovej hre o dvoch hráčov presadil aj Somík. Následne sa skóre na ukazovateli na dlho zastavilo. Žilinčania dokázali znížiť až v prvej polovici tretej tretiny, no to bolo z ich strany všetko. Do prázdnej brány sa potom ešte prasdil Tabaček.

MHA Martin - Vlci Žilina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 2. Poláček, 16. Somík (Tabaček, Kováčik), 60. Tabaček (Matúška, Poláček) - 47. Hubočan (Macák)

Zostava MHA Martin: Murín - Somík, Jankulár, Kováčik, Siakeľ, Petrovič, Hulej, Hubač, Vrtiel - Matúška, Piško, Tabaček - Šušoliak, Poláček, Kulkovský - Pekarčík, Fúčela, Pekarčík - Púpava, Miľan, Gonšor

Vyjadrenie trénera Branislava Stolárika:

„Zápas sme si dobre rozohrali, dostali sme sa do vedenia o dva góly a dve tretiny sme zápas kontrolovali. Je škoda, že sme šance, ktoré sme si vypracovali, sme nedokázali využiť a odskočiť súperovi na väčší rozdiel a tým si zápas rozhodnúť skorej. Takto sme si to skomplikovali a hlavne v tretej tretine sme podali zlý výkon. Nastúpili sme do nej ako by sa už nemohlo nič stať a všetko čo sme si cez prestávku povedali sme urobili úplne opačne. Prehrávali sme súboje jeden na jeden, prepadávali sme, nevrátili sme sa tak, ako sme to chceli od útočníkov, v obrannej tretine sme nepristupovali k súperovým hráčom,obrancovia s centrami nepokrývali hráčov v predbránkovom priestore, urobili sme množstvo chýb a išli sme hneď na začiatku tretiny do oslabenia o dvoch hráčov. Toto všetko nás mohlo veľmi mrzieť, lebo v tretej tretine sme si mohli zápas prehrať. V závere sa ešte dostal súper do hry bez brankára, no po dobrom bránení sme sa dostali do prečíslenia a gólom do prázdnej brány sme zápas rozhodli .Chalanom gratulujem k výhre a k paťbodovému víkendu."

 

 

FOTO: Jakub Ruman