Juniori ostávajú v lige stopercentní: Dolný Kubín hrýzol do posledných sekúnd

Juniori MHA Martin dnes odohrali zápas tretieho kola 1. ligy juniorov. V Dolnom Kubíne zverenci trénera Jána Galamboša zvíťazili 3:4 a v dlhodobej súťaži ostávajú bez straty bodu stopercentní.

Naši mladíci predviedli opäť fantastickú prvú tretinu, v ktorej sa dostali už do trojgólového trháku. Domáci sa však nevzdávali a do záveru prbého dejstva znížili na 1:3. V ďalších fázach stretnutia domáci pokúšali aj naďalej šťastenu a dokázali vyrovnať. Dôležité bolo striedanie po inkasovanom góle na 3:3. Medvede definitívne zarezal svojim presným zásahom Štefan Klimant.

MHK Dolný Kubín - MHA Martin 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 18. Mikuš (Čellár, Bečka), 22. Mikuš, 54. Kmeť (Solodovnyk) - 5. Ivan M. (Chrastina), 14. Korman (Matúška), 17. Simonides (Ivan M., Pažický), 54. Klimant (Hollý)

Zostava MHA Martin: Kán - Ivan R., Sabo, Kalnický, Pažický, Jesenský, Štípala - Chrastina, Ivan M., Simonides - Siakeľ, Klimant, Hollý - Fedor, Korman, Matúška - Fúčela, Fadieiev, Pekarčík

Vyjadrenie asistenta trénera Tomáša Kalnického:

„Úvod stretnutia sme tentokrát zachytili. Dali sme rýchly úvodný gól. Prakticky sme hrali celú prvú tretinu v súperovom pásme a postupne sme zvýšili na rozdiel troch gólov. Druhá tretina bol presný opak. Náš herný výpadok a odklon od herného plánu súpera vrátil do zápasu. Súper nás dostával pod tlak, znížil a dotiahol sa na nás na rozdiel jedného gólu. V tretej časti súper vyrovnal po našej hrubej individuálnej chybe. Našťastie prišla naša rýchla odpoveď, už po 20 sekundách sme dali gól na 4:3 a táto rýchla odpoveď sa ukázala ako zlomový moment zápasu. Zápas sa mohol vyvíjať úplne iným smerom. Sme radi za 3 body, ale z toho zápasu sa musíme poučiť a v odvete v nedeľu hrať podľa nášho herného plánu."

 

 

FOTO: Jakub Ruman