Juniori prehrali s Michalovcami a opúšťajú najvyššiu súťaž

Juniori MHA Martin prehrali štvrtý zápas v baráži. Dnešné stretnutie, ktoré odohrali v domácom prostredí s Michalovcami rozhodlo o tom, že definitívne opúšťajú Extraligu. Z prvej ligy sa medzi elitu prebojovali hokejisti Liptovského Mikuláša.

MHA Martin - HK DUKLA Michalovce 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 47. Belica (Siakeľ, Masnica), 56. Masnica (Jasenek, Siakeľ) - 5. Prokopovič (Divulit, Miovkanych), 7. Čižmár (Hrubý, Sabov), 50. Prokopovič (Marcin)

Zostava MHA Martin: Kanás (Kán) - Belica, Pažický, Nagy, Gracák, Jasenek, Záborský, Kalnický - Siakeľ, Masnica, Klimant - Likhachev, Krcho, Sorger - Chrastina, Grega, Sabo - Volček, Korman, Simonides

Vyjadrenie trénera Mareka Žilu: 

„Prvé minuty dnešného zápasu chalani robili to, čo sme si povedali pred zápasom. Mali sme hneď vyloženú šancu pred bránou, ktorú keby premeníme, tak by sme si pomohli do dalších minút a to tým, že by sme dostali súpera trocha pod tlak, keďže sme tento zápas museli vyhrať o minimálne tri góly, aby sme si udržali nádej na záchranu v Extralige. Gól sme nedali, následne sme boli boli vylúčení a dostali sme gól. Ako to býva u nás zvykom tak behom ďalšej minuty sme inkasovali gól na 0:2, kedy sme nechali úplne samého hráča pred našou bránou. V tomto momente sme museli streliť 5 gólov. Samozrejme, chalani si to uvedomovali. Išli sme preto v niektorých momentoch do stresu, napriek tomu sme mali my, ale aj súper ešte šance na strelenie gólu. V druhej aj tretej časti hry sme boli lepší ako súper. Samozrejme, pri tej snahe sme niekedy prepadli v útočnom pásme a súper mal z toho prečíslenia, ale to vyplynie z hry. Chalanom nemôžem uprieť snahu. Bojovali, korčuľovali a snažili sa dostať súpera pod tlak, aj keď to nie vždy vyšlo. Mali sme viacero šancí, ale nemali sme v koncovke také schopnosti, aby sme strelili viac ako dva góly. Určite sme chceli minimálne vyhrať tento zápas, ale aj v powerplay nám súper dobre zablokoval viacero striel a svojou obetavosťou, ale aj hokejovou inteligenciou doviedol zápas do víťazného konca. Veľmi nás mrzí, že sme nedokázali udržať Extraligu aj pre ďalšiu sezónu. Rozhodol o tom minulý víkend, kedy sme nezvládli druhé tretiny obidvoch stretnutí a behom pár minút sme dovolili súperom vyhrať tieto dôležité zápasy."

 

 

FOTO: Petra Jurečková