Juniori sa dostali do čela súťaže, v Dolnom Kubíne štvrtá výhra

Juniori MHA Martin dnes vycestovali na zápas štvrtého kola 1. ligy. V Dolnom Kubíne svoju neporaziteľnosť Martinčania predĺžili na štyri zápasy.

Duel sa od úvodu prekláňal na streanu modro-bielych. Keď v deviatej minúte upravil na 0:3 Michal Ivan, všetko nasvedčovalo tomu, že to bude ďalšie pohodové víťazstvo Martinčanov. Domáci však znížili na rozdiel gólu. Ako kľúčový sa ukázal presný zásah Ivana v úvode druhej tretiny, po ktorom sa zverenci Jána Galamboša ukľudnili a diktovali tempo zápasu. Napokon súpera predčili štvorgólovým rozdielom.

MHK Dolný Kubín - MHA Martin 3:7 (2:3, 0:1, 1:3)

Góly a asistencie: 10. Kubačák (Hrivnák, Kmeť), 12. Kmeť, 53. Kollárik (Frajt, Pánik) - 5. Pažický (Siakeľ, Ivan M.), 9. Ivan M. (Siakeľ, Chrastina), 9. Ivan M., 21. Ivan M. (Jesenský, Pažický), 45. Simonides (Kalnický, Hollý), 55. Hollý (Volček, Simonides), 56. Fedor (Fadieiev)

Zostava MHA Martin: Kanás (Kán) - Pažický, Sabo, Štípala, Kalnický, Jesenský, Záborský - Chrastina, Ivan M., Siakeľ - Volček, Hollý, Simonides - Fedor, Korman, Fadieiev

Vyjadrenie asistenta trénera Tomáša Kalnického:

„Nástup do zápasu bol dobrý rovnako ako v piatok. Tri naše rýchle góly, po ktorých sme sa dostali do rýchleho vedenia. Odpoveď súpera, ale prišla už v prvej tretine a do šatní sme išli za stavu 2:3. Druhú tretinu sme začínali našou krátkou presilovkou z druhej tretiny. Tú sme využili a súperovi odskočili na 2:4. V poslednej tretine sme dominovali a poctivou hrou si zápas ustrážili. Prakticky celý zápas sme odohrali v súperovom útočnom pásme, držanie puku, strelecká početnosť je super, ale bez zodpovednosti v obrane, psychickej odolnosti, sú nám tieto atribúty zbytočné. Dnes sme boli zodpovednejší aj v týchto herných činnostiach a aj preto sme boli úspešní a zápas s prehľadom zvládli."

 

 

FOTO: Jakub Ruman