Juniori sa vytiahli na Slovan, v predĺžení rozhodol Krcho

MHA Martin - HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Stročka (Klimant, Ivan), 62. Krcho (Pažický) - 55. Mamonov (Hečko, Volkov)

Zostava MHA: Kán - Belica, Ivan, Pažický, Jasenek, Sorger, Malecký - Klimant, Stročka, Becík - Kubala, Krcho, Chrastina - Sabo, Jesenský, Pekarčík

Vyjadrenie hlavného trénera Mareka Žilu:

„Už prvá tretina naznačila, že v dnešnom zápase máme šancu na získanie bodov. Vyhrali sme ju zaslúžene 1:0. Na začiatku druhej tretiny začal súper lepšie korčuľovať a úvodné minuty patrili jemu, som rád, že sme zareagovali a v ďalšom priebehu sme hru vyrovnali a vytvorili si taktiež dobré príležitosti na strelenie gólu. Škoda, že sme nevyužili presilovku o dvoch hráčov a nenavýšili vedenie na dva góly. Každopádne do tretej tretiny sme išli s jednogólovým vedením a chceli sme ho udržať. Myslím, že v poslednej časti hry sme boli o niečo lepší ako súper a mali sme viac šancí na to, aby sme dali góly. V obrane až na jednu výnimku sme pôsobili kompaktným dojmom. Preto ma mrzí, že sme inkasovali päť minút do konca v oslabovej hre. Na druhej strane som rád, že sme po inkasovanom góle nešli do stresu a ešte sme mali tlak, z ktorého sme mohli dať gól. Nakoniec išiel zápas do predĺženia a v ňom sme hneď v prvej minúte rozhodli. Chalani si víťazstvo zaslúžili, pretože proti prvému mužstvu v tabuľke podali dobrý výkon v obrane, podporený dobrým výkonom brankára. Teší ma taktiež to, že sme boli v útoku viackrát nebezpeční a dostali súpera pod tlak, čo sa nám v predošlých zápasoch moc nedarilo. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže v získaní sebadôvery a po reprezentačnej prestávke budeme pokračovať minimálne v takýchto výkonoch."