Juniori uspeli aj dnes, do nového ročníka vstúpili šiestimi bodmi

Druhým kolo dnes pokračovala 1. liga juniorov. Hokejisti MHA Martin vycestovali opäť na zápas do Púchova, kde si pripísali ďalšie tri body do tabuľky.

Zverenci tandemu Galamboš - Kalnický podali zodpovendý výkon počas takmer celých šesťdesiatich minút. Podobne ako včera, aj dnes otvoril skóre Šimon Kalnický a vedenie rytierov začínalo postupne narastať. Do kabín odchádzali za stavu 0:3 v náš prospech. Hoci v druhom dejstve brankár Kán inkasoval, Martinčania naďalej dominovali. V tretej časti hry ešte skórovali Chrastina a Michal Ivan a do Martina sa tak odchádzalo s druhým sezónnym triumfom.

MŠK Púchov - MHA Martin 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 31. Hajas (Vráblik, Hudík) - 5. Kalnický (Siakeľ), 16. Ivan R. (Siakeľ), 20. Fedor (Jesenský, Matúška), 44. Chrastina (Sabo), 53. Ivan M. (Chrastina, Sabo)

Zostava MHA Martin: Kán (Kanás) - Ivan R., Sabo, Pažický, Kalnický, Jesenský, Štípala - Chrastina, Ivan M., Simondies - Siakeľ, Hollý, Klimant, Matúška, Korman, Fedor - Fadeiev

Vyjadrenie asistenta trénera Tomáša Kalnického:

„Prvé striedania v zápase boli opäť ťažšie, ale znovu sme po prvých striedaniach začali hrať podľa nášho herného plánu a identity. Prvý gól sme strelili po výbornom čítaní hry nášho obrancu. Súper nás vyčkával v strednom pásme. Hráčov sme nabádali k jednoduchosti a k priamočiarosti pri prechode stredným pásmom. Počas prvej časti sme pridali ďalšie dva góly a do druhej tretiny sme išli za stavu 3:0. V druhej tretine nastal menší odklon od herného plánu, vylúčenia na našej strane a súperov kontakný gól. Herná prevaha, držanie puku a strelecká početnosť bola výrazne na našej strane. V tretej tretine sme dali rýchly gól a súperovi odskočili a v poslednej desaťminútovke sme zvyšovali na konečných 5:1. Súpera sme v zápase predčili po všetkých stránkach a zápas mohol skončiť našim výraznejším víťazstvom, nakoľko počas celého zápasu sme zahadzovali plejádu šancí a prečíslení a za zmienku stojí aj fakt, že za celý zápas sme vyslali na súperovho brankára takmer 70 streleckých pokusov, takže budeme musieť zapracovať na efektivite a dôrazne v zakončení. Úloha, ktorú sme si dali na tento víkend je splnená a vezieme si domov všetkých 6 bodov. Stále sme len na začiatku sezóny a postupne plnenie malých cieľov nás bude posúvať vpred."

 

 

FOTO: Jakub Ruman


Fotogaléria