Kvalifikáciu na záverečný turnaj MMSR odštartovali deviataci prehrou

Kvalifikáciu na záverečný turnaj mládežníckych majstrovstiev Slovenska odštartovali martinskí deviataci prehrou s Popradom. V otváracom stretnutí celého podujatia podľahli zverenci Andreja Novotného Popradu výsledkom 2:6.

Mladí rytieri v dobrej atmosfére začali zápas pomerne dobre, napriek tomu sa z vedenia tešil súper. Do kabín sa v závere prvého dejstva išla za stavu 1:3. V prostrednej časti hry Martinčania zapli a Popradčanov zatlačili. Odmenou im bol gól Miľana, ktorým sa dotiahli na dostrel jediného presného zásahu. V tretej tretine bolo jasným cieľom našich mladíkov vyrovnanie. Napriek tomu, že mali viacero vyložených šancu, tak vyrovnať nedokázali. Na druhej strane sa presadili Popradčania, ktorí rozhodli o svojom triumfe.

MHA Martin - HK ŠKP Porad 2:6

Góly: 16. Gonšor (Púpava), 36. Miľan (Gonšor) – 8. Olekšák (Rychlík), 14. Olekšák (Rychlík), 19. Harhovský (Horváth), 48. Petrek (Hanečák), 52. Šromovský, 53. Malinovský (Valigura).
Vylúčenia (2 min.): 3:4 , presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 25:44 (6:19, 10:15, 9:10). Rozhodovali: Rojík, K. Straňo – Staššák, Jurčiak.

Zostava MHA Martin: Bačé (Junas) - Krištofovič, Hulej, Pažický, Jankulár, Pšenka, Rudinský, Čech, Reviľák - Gonšor, Miľan, Púpava - Rusnák, Augustín, Janek - Surovčík, Trasoň, Kubala - Krupec, Ondrejkovič, Kluka

Vyjadrenie trénera Andreja Novotného:

"Prvú tretinu sme pôsobili ustráchaným dojmom. Bolo to asi tým, že sme cítili až príliš veľkú zodpovednosť za to, že sa kvalifikácia hrá na domácom štadióne pri podpore väčšieho množstva fanúšikov. Od druhej tretiny sme boli lepším tímom, dostali sme sa do viacerých vyložených šancí, ale nepodarilo sa nám ich premeniť. Za stavu 2:3 sme mohli zápas otvoriť pri dvoch dobrých šanciach, následne sme však dvakrát inkasovali po dvoch hrubých individuálnych chybách. So zápasom sme chceli niečo urobiť, ale koniec už len dohrávať. A to aj napriek tomu, že v tejto fáze môže rozhodnúť každý gól. Napriek tomu nemôžem chlapcom uprieť snahu, bojovali a hrali do konca a týmto sa im chcem za výkon poďakovať."