Nádej na postup žije. Juniori to už nemajú vo svojich rukách

Juniori MHA Martin majú pred sebou záverečný víkend, v ktorom sa rozhodne o ich možnom postupe do Extraligy. Počas toho uplynulého odohrali dva zápasy s Košicami, v ktorých bodovať nedokázali. 

HC Košice - MHA Martin 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Sumár zápasu nájdete tu:

Hodnotenie asistenta Tomáša Kalnického:

"Vstup a hra počas prvej tretiny bola príkladná. Chalani sa sami presvedčili že sme mužstvo, ktoré je viac než vyrovnané. V tomto zápase bol jednoznačný cieľ bodovať a vyhrať. Verili sme si a tomu zodpovedal aj priebeh prvej časti. V druhej tretine sme si pretečovali do brány vlastný gól. Bol to veľmi smolný okamih nakoľko sa súper dostal do vedenia bez toho, aby na nás vytvoril väčší tlak. Hra pokračovala vyrovnaným priebehom a vytvorili sme si niekoľko sľubných príležitostí. Žiaľ, chýbal v koncovke moment prekvapenia, puk sme priveľmi premiešavali v zakončení. Ku koncu druhej tretiny sme sa dostali do oslabenia a dostali sme v ňom neštandardný gól po prechode jedného hráča pásmami a následnom zlom vyhodnotení situácie v prílišnom ustupovaní a v zlom preberaní hráča. Do šatne sme tak išli s dvojgólovým mankom na súpera. Počas prestávky sme mužstvo povzbudili. Priebeh zápasu a výsledok neodzrkadľoval realitu na ľade. Boli sme viac než vyrovnaným mužstvom. V poslednej tretine sme puk nedokázali pretlačiť za brankára Košíc, hoci sme mali niekoľko šancí, ale aj presilovú hru."

MHA Martin - HC Košice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Sumár zápasu nájdete tu:

Hodnotenie asistenta Tomáša Kalnického:

"V nedeľnej odvete v domácom prostredí sme boli motivovaní a verili sme, že zabodujeme. Zvýšili by sme tak výrazne naše šance na postup z baráže. Opäť sme mali výrazný pohyb na ľade, výborné prechody, napádanie a hru presne podľa herného plánu. V závere prvej tretiny nám ale dali Košice gól po prehratom buly v obrannom pásme a nepokrytom hráčovi po dorážke v predbránkovom priestore. Prvú tretinu sprevádzalo opäť niekoľko našich nepremenených šancí, ale aj gólové príležitosti súpera pri ktorých nás podržal brankár Murín. V druhej tretine bola hra vyrovnané a hra sa prelínala. V polovici druhej tretiny sa nám konečne podarilo presadiť a vyrovnať zápas. Presadila sa nám naša tretia útočná formácia, ktorá hrala fantasticky v tomto, ale aj sobotnom zápase. Vyzeralo to, že začíname mať výrazne navrch a v tom prišlo úplne zbytočné oslabenie útočným faulom. Bolo to nepochopiteľné v tomto momente. Košice túto presilovku využili a do šatní sme išli za stavu 1:2 v prospech súpera. Vstup do tretej tretiny bol katastrofálny. Zbytočným vylúčením na 5 minút sme išli do oslabenia. Zákrok sa stal opäť v útočnom pásme. Košice využili túto dlhú presilovku a odskočili o dva góly. Bolo dobrou správou, že sa nepresadili viackrát nakoľko toto oslabenie pokračovalo. Naopak, zvyšok oslabenia sme zahrali vynikajúco a to nás nakoplo do ďalšej časti zápasu. Nastrelili sme niekoľkokrát konštrukciu brány a našou aktivitou sme si v záverečnej časti tretej tretiny vypýtali presilovú hru, ktorá tiež bola po nešetrnom zákroku hráča Košíc na 5 minút.  Zobrali sme si oddychový čas, odvolali brankára a robili všetko pre zvrat v zápase. Presadili sme sa a zápas 3 minúty pred koncom zdramatizovali na 2:3. Po prechode do útočného pásma sme znovu odvolali brankára. Bolo tam niekoľko šanci, ale žiaľ sme už neboli úspešní. Toto bol náš posledný domáci zápas v sezóne. Cez víkend nás čakajú posledné dva barážové zápasy vonku. V sobotu v Trnave a v nedeľu na bratislavskom Ružinove. Spravíme všetko pre plný bodový zisk v oboch zápasoch. Stále je šanca na postup a preto neskladáme zbrane."

Zverencov Jána Galamboša čaká počas blížiaceho sa víkendu náročná, ale nie nesplniteľná úloha. V prípade dvoch trojbodových zápisov môžu reálne pomýšľať o postupe medzi elitu. Aj touto cestou im posielame sily a veríme, že sa im podarí naplniť ich cieľ!