Prvý domáci zápas priniesol body do tabuľky: Dorastenci pretlačili Púchov

Dorastenci MHA Martin v zápase tretieho kola Extraligy porazili Púchov 2:1 po nájazdoch. Vo svojej ligovej premiére v domácom prostredí však mohli získať všetky tri body.

Zverenci Branislava Stolárika vstúpili do zápasu veľmi aktívne a Púchovčanov nepúšťali prakticky k ničomu. Z viacerých vyložených šancí sa však hráči s rytierom na hrudi nedokázali presadiť a tak po prvom dejstve na svetelnej tabuli svietil stav 0:0. V druhom dejstve sa vedenia ujali hostia. Vyrovnanie prišlo až v 34. minúte, keď presilovú hru využil Poláček. V tretej tretine Martinčania opäť tlačili svojho súpera, no gól neprišiel. V predĺžení potom Rytieri nevyužili presilovú hru 4 na 3, resp. 5 na 3 a tak duel dospel do nájazdov. V nich sa presadil jedine Tobias Tabaček, ktorý rozhodol o prvom triumfe Martinčanov v sezóne.

MHA Martin - MŠK Púchov 2:1 po nájazdoch (0:0, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 34. Poláček (Šušoliak), rozh. nájazd Tabaček - 27. Brindza (Bajtala, Seiler)

Zostava MHA Martin: Murín (Chmelík) - Somík, Kalnický, Siakeľ, Kováčik, Jankulár, Petrovič, Hubač, Vrtiel - Matúška, Piško, Tabaček - Šušoliak, Poláček, Kulkovský - Štefánek, Fúčela, Pekarčík - Púpava, Gonšor, Miľan

Hodnotenie trénera Branislava Stolárika:

„Dnes to malo byť víťazstvo za tri body. Rozhodnúť sme mohli v prvej tretine, keď sme mali prevahu a hrali sme na jednu bránu. Súper sa dostal k nám do tretiny v podstate len v presilových hrách. Práve zbytočné fauly a veľa našich vylúčení pomohlo súperovi dostať sa trochu do zápasu a jednu z presiloviek aj využil na úvodný gól. V hre päť na päť sme boli lepší, častejšie sme boli v útočnom pásme, no zo štyridsiatich striel na bránu sme skórovali iba raz a to je veľmi málo. Nevyužívame veľa gólových príležitostí a to nás stálo v Skalici tri body a dnes jeden. V predĺžení sme mohli rozhodnúť pri presilovej hre o dvoch hráčov, no žiaľ nevytvorili sme si nejakú super šancu. Druhý a zaslúžený bod sme získali v nájazdoch."

 

 

FOTO: Jakub Ruman